С тържествен концерт 142.OУ училище отбеляза своя 60-годишен юбилейна 20 май 2026 г. в зала „Аула” на УАСГ.
Събитието събра ученици, учители, родители и гости, за да споделят заедно този значим момент от историята на училището.
С вълнуващо слово директорът на училището, д-р Нели Недялкова приветства присъстващите, като подчерта значението на изминатия път, отдадеността на учителите и успехите на учениците.
В концертната програма участие взе вокалната група на училището, която изпълни вдъхновяващи песни, посветени на родината, изкуството, приятелството и мечтите. Емоционален момент бе рециталът по стихове на поета Веселин Ханчев, който развълнува публиката със своите послания.
С много настроение и грация на сцената се изяви балет „Джулия“, а най-малките ученици от 1. и 2. клас внесоха радост и усмивки с два танца, изпълнени с ентусиазъм. Програмата бе допълнена и от пъстро фолклорно изпълнение, което подчерта богатството на българските традиции.
Специално участие в концерта взе обичаната българска певица Мими Иванова, която заедно с подготвителната група изпълни любимата песен за „Седемте козлета“ и създаде незабравима атмосфера.
В програмата прозвуча песента „Сто надежди“, изпълнена с участието на Б.Т.Р., която зареди публиката с емоция и вдъхновение.
Финалът на празничния концерт постави песента „Училище, любимо наше“ – символ на обичта и признателността към училището, което е дом на знанието и приятелството.
Юбилеят се превърна в истински празник на духа, обединяващ поколения ученици и учители, като остави светъл спомен за всички присъстващи.